Консультації для батьків ведуть спеціалісти дошкільного закладу

Про програму розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля"

Консультація вихователя-методиста
дошкільного навчального закладу №2
Кобзистої Людмили Анатоліївни

Сьогодні ми активно впроваджуємо програму розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля", що є для кожного дошкільного навчального закладу і кожного педагога зокрема, державним документом.

Сучасний стан розвитку Української держави вимагає докорінної перебудови процесу виховання підростаючого покоління. Національна доктрина розвитку освіти визначила стратегію розвитку освіти в Україні, пріоритетні напрями та шляхи створення життєдайної системи безперервного навчання і виховання для досягнення високих освітніх рівнів, забезпечення можливостей фізичного і духовного самовдосконалення особистості, формування її інтелектуального, культурного потенціалу, як найвищої цінності нації. Сьогодні, як ніколи, актуальною є проблема модернізації освітньої політики взагалі й дошкільної зокрема. На часі приведення навчально-виховного процесу в кожному дошкільному закладі у повну відповідність державному стандарту.

В 2011 року розроблена програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» , яка є сучасною, відповідає світовим тенденціям розвитку освіти, дозволяє реалізувати цілісний підхід до розвитку дошкільника.

Цей важливий документ забезпечуєреалізаціюголовної мети національної освіти - створення сприятливих умов для повноцінного та гармонійного розвитку особистості дошкільника. Він є концептуальним орієнтиром у роботі всіх ланок дошкілля.

Мета програми - розширити змістований компонент освітньої роботи з дітьми від двох до шести років, розкриваючи етнічні, історичні особливості всіх регіонів.

Програма побудована на принципах науковості, інтеграції, системності, комплексності, гуманізації змісту навчання та виховання.

Ця програма відповідає стратегічним завданням дошкільної освіти: реалізація особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти, прилучення дітей до системи цінностей, культури, традицій українського народу, формування в дошкільників цілісної картини світу. Вона синтезує історичні надбання, нові досягнення теорії та практики дошкільної освіти, актуальні суспільні вимоги до неї, забезпечуючи гармонійний розвиток дитини.

/Files/images/00059516.jpg


Кiлькiсть переглядiв: 2154

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.